Најдобар снабдувач и фабрика за преносен навигатор 5506 5506. | Izиженг

Shenzhen Qizheng Electronic Technology CO., td

5506 Преносен навигатор со 7 инчи

Краток опис:

Overview Quick Details Type: Gps Navigator Use: Automotive Function: Touch Screen, Mp3/Mp4, Photo Viewer, FM trasnmitter Place of Origin: Guangdong, China Brand Name: Eroda Model Number: 5506 Warranty: 1 Years O/S system: WINCE6.0 Resolution: 800*480 pixels CPU: M-star 500MHz SDRAM: 128 MB Flash Memory: 4GB Memory Slot: TF Memory Expansion: 4-32GB DVB-T/ISDB-T: Optional Bluetooth,AVIN: Optional Position precision: <10 me...


Детали за производот

Ознаки на производот

Преглед
Брзи детали
Тип:
Gps Navigator
Користете:
Автомобилство
Функција:
Екран на допир, Mp3 / Mp4, Прегледувач на фотографии, FM траснмитер
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина
Име на бренд:
Ерода
Број на модел:
5506
Гаранција:
1 година
О / С систем:
WINCE6.0
Резолуција:
800 * 480 пиксели
Процесор:
М-starвезда 500MHz
СДРАМ:
128 МВ
Флеш меморија:
4 GB
Слот за меморија:
ТФ
Проширување на меморијата:
4-32 GB
DVB-T / ISDB-T:
Изборен
Bluetooth, AVIN:
Изборен
Прецизност на позицијата:
<10 метри

        Најновиот GPS !! Антена на Гиронас од Sirf Atlas VI 800 * 480

Изглед
Екран Екран на допир, 5 ″ TFT LCD монитор со висока резолуција 800 * 480 пиксели
Систем
Процесор М-starвезда
Фреквенција 500MHz
СДРАМ 5 инчи GPS навигација за автомобил Супер кул дизајн
Флеш меморија Вграден 4 GB
Слот за меморија ТФ
Проширување на меморијата 16 GB
Излезна моќност Звучник 1.5W / 8R
GPS навигација
О / С систем WinCE NET 6.0
GPS модул Вграден главен чип / вградена високо чувствителна антена
Чувствителност на GPS модулот -159dBm
Фреквенција на приемникот 1,5754GHz
Сателитски канал 32
Прецизност на позицијата <10 метри
Време на започнување Студен почеток: 42-тите години, просечен Топол почеток: 28-тите години, просек
Hotешка старт: просек од 1 година
Мапи Прединсталирајте го софтверот за мапи како што барате
Функција
Тем на работа и складирање Работна температура 0-60 ° C / Температура на складирање -20 - 60 ° C
Батерија Вградена батерија од 1200mAH Li-ion
Излез за слушалки 3,5 мм
Полнач за напојување 120 / 230V адаптер, 5V / 1.5AH, USB кабел
Полнач за напојување на возилото 12-36V до 5V / 1.5AH, USB кабел
Игра Вградени игри со загатки
Музика Поддржете WMA9 / MP3 / WAV формат, поддржувајте интро / случајно / повторување на репродукција
Е-книга Поддршка на формат TXT
Алатки Конверзија на календар / калкулатор / единица итн.
Слика Поддржете формат JPG / GIF / BMP / PNG
Блесок Поддржете SWF / FLV
FM траснмитер Целосна фреквенција 76-108MHz, ефективно растојание <10m
Видео ASF / AVI, распоредот / паузата и репродукцијата на цел екран се прилагодуваат
Јазик Англиски, француски, германски, италијански, шпански, португалски, полски, унгарски,
Руски, хебрејски, малезиски, 24 вида јазик итн.
Bluetooth (опционално) Бесплатни повици, со откажување на ехо
DVB-T (по избор) Вграден е DVB-T
ISDB-T (опционално) Вграден е ISDB-T
Додатоци
GPS / полнач за напојување на возилото / монтирање / држач / USB кабел / упатство за употреба / стап на допир

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја